Styczeń 27

Z wizytą w Legal Cakes

By Edwin Zasada In Recenzje lokali, restauracje Warszawa

Jestem strasznym łakomczuchem i nigdy tego nie ukrywałem. Jednak od ponad dwóch lat staram się panować nad swoimi pokusami (nie zawsze się udaje, szczególnie gdy dużo trenuję) oraz wybierać produkty lepszej jakości. Niestety, gdy jestem na mieście, a nie mam przy sobie swojego posiłku, często nie mam co zjeść. Tzn. żebyście mnie dobrze zrozumieli, zawsze jest jakaś opcja, jednak zazwyczaj nie jest ona w żaden sposób zbilansowana i dietetyczna.

Wszędzie pełno fast-foodów, kebabów, pizzerii… Ok, pojawiają się bary sałatkowe, ale zazwyczaj w centrach handlowych. Ogólnie rzecz ujmując: słabo.

Od pewnego czasu obijała mi się o uszy informacja o fajnej warszawskiej knajpce. Miejscu stworzonym z myślą o ludziach dbających o dietę, o skład i jakość spożywanych posiłków. Z początku myślałem, że to kolejne wylansowane miejsce na kulinarnej mapie stolicy, gdzie jego legenda zdecydowanie przerasta rzeczywistość. Mowa tu oczywiście o Legal Cakes na Chłodnej, gdzie serwują posiłki z menu zawierającego takie informacje jak ostrzeżenia o alergenach, kaloryczność posiłku czy bilans makroskładników.

Gdy Paulina zabrała mnie tam na śniadanie, byłem w totalnym szoku.

Legal Cakes Warszawa recenzja

Po pierwsze wnętrze lokalu jest bardzo miłe i przytulne, a zarazem proste i niewielkie. Po przekroczeniu progu czuć cudowne aromaty w powietrzu.

Po drugie obsługa jest świetna. Pani, która nas obsługiwała była uśmiechnięta, miła i bardzo pomocna. Była pełna zrozumienia, że z zachwytu i braku porannej kawy nie ogarnąłem dobrze menu i chciałem do już kompletnej owsianki dokładać składniki. Sami rozumiecie, krem orzechowy czy syrop daktylowy mi zaświeciły przed oczami.

Legal Cakes Warszawa recenzja

Po trzecie jedzenie, które jest dla mnie dobre. Jednak osoba, która nie jest na diecie albo nie używa innej mąki niż zwykła pszenna, kocha cukier w nadmiarze czy nie rozumie do czego jest odżywka białkowa, może nie piać z zachwytu. Jedzenie wyda mu się nieco mdłe, suche, mało atrakcyjne. Jednak umówmy się, że to miejsce jest dla ludzi świadomych, dbających o swoje ciało i dostarczane mu paliwo.

My z dość obszernego menu zamówiliśmy sobie:

– pancakes z masłem orzechowym i kremem czekoladowym – 16 zł

– owsiankę pomarańczowo-czekoladową z dodatkiem m.in. owoców – 15 zł

– kawałek szarlotki oraz orzechowca – 15 zł i 17 zł

– trzy batony na wynos – 22,50 zł (7,50 sztuka)

– dwie kawy, z czego jedna była specjalna z olejem kokosowym i klarowanym masłem – 27 zł

Muszę przyznać, że owsianka była totalnie, ale to totalnie przepyszna. Jednak kawa z olejem kokosowym i masłem klarowanym (spróbowałem w ramach eksperytmentu) mnie nie zachwyciła. Tzn. dała kopa jak Pani z obsługi obiecywała, ale jednak ten smak tłuszczu w ustach… Nie, to raczej nie dla mnie.

Legal Cakes Warszawa recenzja

Co do pancakesów muszę powiedzieć, że były ciut suche. Jednak jak się domyślam wynika to z ich składników, a nie braku wiedzy czy umiejętności kulinarnych Pań szykujących posiłki. Za to masło i krem czekoladowy (totalny sztos!) nadrabiały.

Za całość wizyty w tym lokalu zapłaciliśmy 112,50 zł. Czy to jest dużo?

Legal Cakes Warszawa recenzja

Według mnie nie, szczególnie jak na warszawskie warunki, gdzie często w podobnej lub wyższej cenie serwowane są słabe dania. Tu mam przynajmniej świadomość, że ktoś dba, aby dania były pełnowartościowym posiłkiem w diecie, miały odpowiednią kaloryczność oraz makro. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę serwowanych dań, jest dobór składników. Tu wiem co jem!

Legal Cakes Warszawa recenzja

Weźmy takie pancakes na warsztat. Można je zrobić z mąki pszennej z dodatkiem cukru pudru, a można jak w Legal Cakes użyć mąki kasztanowej, oleju kokosowego i odżywki białkowej.

Reasumując polecam to miejsce. Sam chętnie jeszcze tam wrócę – szczególnie po te kultowe batony ręcznie robione. I żałuję, że takich miejsc na kulinarnej mapie Warszawy nie ma więcej. Szczególnie obok mojego biura.

PS. dodatkowy plus za możliwość przyjścia z psem! To się ceni.