Luty 16

Szafa Biegacza – lookbook #4

By Edwin Zasada In Nowe życie, Szafa Biegacza

Dziś w cyklu „Szafa biegacza” chciałbym zaprezentować Wam produkty marki, która – mam wrażenie – w polskim świecie biegowym zagościła już na dobre.  Mowa oczywiście o firmie New Balance.

Od kiedy biegam, miałem przyjemność ubić już kilka par ich butów i za każdym razem byłem bardzo zadowolony. Zatem tym razem wybierając produkty do szafy biegacza postanowiłem sprawdzić zimową kolekcję tej firmy, a przede wszystkim ich buty do trailu w związku z planowanym na 1 kwietnia startem w górach na dystansie 50 kilometrów. Zobaczcie sami co jeszcze wybrałem.

Stylówa biegowa:

Buty do biegania New Balance MT910OG3  to typowe traktorki do szurania w terenie. Ich podeszwa świetnie trzyma się ziemi. I chociaż na pierwszy rzut oka ma się wrażenie, że but jest toporny, to po założeniu na nogę to uczucie pryska, a człowiek czuje, że dobrze zabezpieczył swoje stopy na wycieczkę po lesie czy górkach.

Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Ja wybrałem tę jaśniejszą. Cechą charakterystyczną dla tego produktu jest usztywniony materiał na klatce piersiowej i miękkie rękawy. To całkiem sprytny zabieg, ponieważ nasz korpus jest lepiej chroniony przed wiatrem – sprawdziłem to w mocno zimowych warunkach. Dodatkowo w kurtce są duże kieszenie, jednak ich minusem jest brak suwaków, zatem chowanie tam dokumentów czy telefonu podczas treningu może być dość ryzykowne.

Bluza do biegania New Balance MT53030AMH wygląda bardzo niepozornie. Jednak mówiąc wprost genialnie chroni nasze ciało przed zimnem, jednocześnie świetnie odprowadzając pot. Sprawdziłem ją zarówno w minusowej temperaturze, jak również podczas treningów w Barcelonie przy temperaturze około dziesięciu stopni. Olbrzymim plusem tej bluzy jest fakt, że zakłada się ją jak kangurkę z wysokim zakończeniem chroniącym naszą szyję. Bluza posiada na piersi małą kieszonkę, idealną na dokumenty lub pieniądze.

Getry do biegania New Balance MP63228BK po pierwsze są bardzo klasyczne, a po drugie nie są najgrubszymi, jakie posiadam w swojej szafie. Jednak mimo to świetnie sprawdzają się, gdy na termometrze słupek rtęci wskazuje okolice zera lub lekko pod. Ewentualnie docenią je osoby, które nie lubią być za grubo odziane w typowo zimową pogodę.

Czapkę obiecuję uzupełnić, a tymczasem zobaczcie jak te produkty prezentują się w obiektywie Skullcatcher.

Buty do biegania New Balance MT910OG3 FRO_4321-48-kopia Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Buty do biegania New Balance MT910OG3 Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Buty do biegania New Balance MT910OG3 Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Kurtka do biegania New Balance MJ63035BKH Buty do biegania New Balance MT910OG3 Bluza do biegania New Balance MT53030AMH Bluza do biegania New Balance MT53030AMH Bluza do biegania New Balance MT53030AMH Bluza do biegania New Balance MT53030AMH