Lipiec 6

Sałatka z bobem i szczyptą chili

By Edwin Zasada In Podwieczorek, Śniadanie

dietetyczna sałatka z bobem

Kiedyś posiłek bez mięsa, najlepiej ociekającego tłuszczem lub kawałka dobrej bułki, nie był posiłkiem. Jadłem dużo, jadłem tłusto, a dziś polecam Ci na drugie śniadanie lub podwieczorek lekką sałatkę.

Jak to ludzie i ich nawyki żywieniowe potrafią się zmienić, prawda?

W moim wykonaniu sałatki zazwyczaj są pewnego rodzaju dziełem przypadku. Robię szybkie rozeznanie w terenie, okreśam mniej więcej cel i zabieram się do działania. Trochę ryzykuję przy tym, jednak na 9 z 10 przypadków się to opłaca i odnoszę zwycięstwo.

Tak też było tym razem. Kolejny raz wygrałem bitwę w mojej kuchni. Wyobraź sobie, że mam w domu bóboskrytożercę. Paulina jak widzi bób, ma oczy jak pięć złotych i cieszy się jak mysz do sera. Także zazwyczaj kilogram bobu znika w tępie godnym jakichś zawodów. Jednak udało się go trochę podwędzić i wykorzystać do sałatki. Żeby było zabawniej znów go gotuje, bo stwierdziła, że to będzie jej obiad na jutro. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że on się do jutra ostanie.

Zatem jak już wiesz, bazą mojej sałatki jest bób. Dodatkowo potrzebować do jej przyrządzenia będziesz następujących składników:

dietetyczna sałatka z bobem

Wybacz, ale nie będę się wznisoć na wyżyny kreatywności opisując jak masz przygotować sałatkę. Po prostu umuj wszystko, pokrój i właduj do miski. Żadna filozofia, prawda? Ważne, abyś doprawił sałatkę do smaku. Ja w tym celu użyłem chili, pieprzu oraz odrobiny czosnku granulowanego.

Wiem, że połączenie parmezanu z winogronami i chili może nie brzmi na pierwszy rzut oka zbyt dobrze, ale to naprawdę petarda. Eksplozja smaków w gębie. Gdyby nie dieta, dorobiłbym jeszcze tego towaru i jadł całą noc. Oczywiście taką sałatkę najlepiej się je z lekkim, chrupkim pieczywem.

A teraz polecam udać się do kuchni i życzę smacznego.

dietetyczna sałatka z bobem

dietetyczna sałatka z bobem

dietetyczna sałatka z bobem

dietetyczna sałatka z bobem

dietetyczna sałatka z bobem

dietetyczna sałatka z bobem


Lub
kliknij lubię to, jeżeli ten wpis Ci się spodobał.