Lipiec 3

Puffins na śniadanie #1

By Edwin Zasada In Śniadanie

Dziś zamiast łykania tabletek z witaminą „C“ chciałbym Ci polecić czarne porzeczki na śniadanie. Nie wiem czy wiesze, ale 100 g tych owoców dostarcza nam 260% dziennego zapotrzebowania na wspomnianą witaminę?

Od kiedy pamiętam pod blokiem rodziców rosło kilka krzków, trochę czerwonych, trochę czarnych porzeczek. Zawsze za małolata ze smakiem się nimi zajadalem. Pamiętam jak dziś te powykrzywiane miny. I do dziś mi tak zostło, ale czego się nie robi dla zdrowia. Lepsze to niż jakiekolwiek tabletki. Wystzarczy posłodzić, a że jestem na diecie, to cukier w tradycyjnej formie odpada. Z resztą już od dawna nie słodzę niczego, ani kawy, ani herbaty.

Jednak dziś postanowiłem złapać balans w smaku. Kiedy szykowałem śniadanie, nie do końca wiedziałem, co mi z tego wyjdzie, ale jak zwykle spadłem jak kot na cztery łapy i zjadłem coś dobrego.

Do jego takiego śniadanie będziesz potrzebować następujących składników:

puffins bananowe z porzeczkami

Przygotowanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Wystarczy, że wypełnisz np. wysoką szklankę na przemian składnikami. Zacznijcie od umieszczania na spodzie owoców, a potem dodawajcie kolejne warstwy. Ja na samym wierzchu zostawiłem Puffins. Jednak szybko zorientowałem się, że najlepiej to wszystko smakuje, gdy i tak jest wymieszane.

Słodkie bananowe Puffins idealnie komponują się w smaku z kwaśnymi czarnymi porzeczkami. Natomiast jogurt naturalny świetnie to wszystko ze sobą łączy. Genialne w swojej prostoscie, a jakie dobre dla naszych kubków smakowych. Smaczne śniadanie na dobry początek dnia.

Polecam i życzę smacznego!

puffins

puffins

puffins

puffins

puffins


Lub
kliknij lubię to, jeżeli ten wpis Ci się spodobał.