Styczeń 20

13 tłustych piosenek – czyli muzyczna motywacja przed treningiem

By Edwin Zasada In Muzyka, Nowe życie

Muzyka towarzyszy nam przez całe życie, zaczynając od kołysanek śpiewanych do snu, poprzez pierwsze podrygiwanie nóżką oraz szkolne dyskoteki, aż po dorosłe życie.

Każdy kształtuje swój gust przez długie lata. Ja od małego miałem w sobie trochę z „czarnucha“ i zawsze kręcił mnie tłusty, dobry bit – poniżej wrzucam Wam ilustrację, która obrazuje mój wygląd gdy słucham swoich ulubionych kawałków.

13 piosenek - czyli muzyczna motywacja przed treningiem

Niezależnie co miałem do zrobienia, muzyka zawsze mi towarzyszyła.

Nigdy się nie ograniczałem do jednego gatunku, ale jeżeli ktoś mnie zapytał jaki jest mój ulubiony, odpowiedź zawsze była taka sama: hip-hop czy jak kto woli rap.

Tak jest też teraz, gdy gotuję, gdy poruszam się komunikacją miejską czy gdy szukam siły, aby ruszyć swój zadek na trening – gdzieś obok jest muzyka. W każdej sytuacji jest ona inna.

Gdy poruszam się po mieście, lubię słuchać nowości, spokojnych utwórów – czegoś, w co mogę się wsłuchać. Kiedy natomiast gotuję, potrafię zupełnie niezrozumiale odpłynąć w inne gatunki i zapomnieć o tym, co leci, po prostu dźwięk wypełnia ciszę, ładnie się uzupełnia z tym co aktualnie robię.

Jednak kiedy idę na trening, lubię posłuchać sobie tych starych, dobrych utworów. Zobaczcie moją playlistę:

Dlaczego tylko wtedy, gdy idę na trening? Ponieważ w jego trakcie – podczas biegania, skakania na skakance lub ćwiczeń brzucha – muzyki nie słucham. Wtedy nadstawiam uszy i w milczeniu interpretuje co mówi moje ciało.

A jakie kawałki Was motywują do działania? Co Wam się podoba? Czekam na linki do piosenek w komentarzach.

blog roku 2014